Články z blogu

5-faktov,-ktoré-svedčia-o-kvalitnej-stavebnej-firme-trendhouse-blog

5 faktov, ktoré svedčia o kvalitnej stavebnej firme

Uvažujete nad tým, že by ste si chceli postaviť vlastný dom, ktorý by bol presne podľa vašich predstáv a poskytol by pohodlie a domov pre celú vašu rodinu na najbližšie desaťročia? Určite nie ste jediní. Vlastný dom je snom každej rodiny a každý, kto kúpil starý dom a snažil sa ho prispôsobiť svojim predstavám,  prišiel určite na to, že to nie je ono.

Čo je však pri stavbe domu tým najdôležitejším? Mnoho ľudí by si povedalo, že sú to peniaze, ale ak peniaze nemáte, mnoho bánk vám ich rado požičia. Ak však chcete mať svoj dom postavený naozaj podľa vašich predstáv a kvalitne,  to prvé, na čo by ste si mali dať pozor, je práve stavebná firma.

Akú stavebnú firmu si vybrať?

Odpoveďou na túto otázku je jednoznačne takú, s ktorou budete spokojní. Takú firmu môžete rozpoznať jednoducho. Ak si všimnete, že má na vás stavebná firma kedykoľvek čas a zdá sa, že je tu len pre vás,  tak to asi nebude správna voľba. Naozaj kvalitná firma má totiž určite niekoľko zákazok, na ktorých pracuje súbežne. To, že je o firmu záujem a má rozostavané domy, ktoré vám dokáže ukázať jednoznačne naznačuje aj kvalitu jej práce a spokojnosť zákazníkov. Inak by ich firma určite nemala až toľko. Naozajstnú kvalitu stavebnej firmy spoznáte v prvom rade totiž na rozostavanom dome. Ak tu pracujú ľudia, ktorí vedia, čo robia, stavba postupuje bez problémov a všetko vyzerá jednoducho.

Oplatí sa počkať si na svoj dom?

No v niektorých prípadoch rozhodne áno. Ak ste si našli stavebnú firmu, ktorá má mnoho zákazok a jednoducho nemá čas na vaše požiadavky,  v tejto chvíli to neznamená, že by ste nemali počkať. Skutočne kvalitná firma radšej oznámi zákazníkovi, že sa mu v tejto chvíli nemôže venovať na sto percent, ako by mala dom postaviť narýchlo a takpovediac chvatne ako sa dá. Takáto firma radšej dokončí práce, na ktorých pracuje a vášmu domu sa potom venuje tak, ako má, s citom pre každý detail a skutočne kvalitnou prácou.

Lacnejšia je lepšia?

V súčasnosti je na trhu mnoho firiem, ktoré ponúkajú postavenie domu za tú najvýhodnejšiu cenu. Nezabúdajte však na jeden podstatný detail. Skutoční odborníci nepracujú zadarmo a táto firma jednoducho musí niekde ušetriť, aby vám ponúkla nižšiu cenu. Väčšina stavebných firiem to robí prostredníctvom výstavby z lacnejších materiálov a nekvalifikovaných pracovníkov.  Možno by sa vám na prvý pohľad zdalo, že stavebníkom ide len o zisk, nie je tomu však tak. Prostredníctvom používania lacnejších materiálov sa mnoho firiem totiž snaží znížiť celkovú cenu výstavby a nabrať tak konkurenčnú výhodu. Pri niečom ako je stavba rodinného domu sa však rozhodne nikdy neoplatí šetriť. Ak si zaplatíte niekedy aj o niečo viac, no viete si kedykoľvek overiť, že sa používajú kvalitné materiály a na vašom dome pracujú skutoční odborníci, za peniaze navyše to rozhodne stojí.

Každý sa učí

Nezabúdajte však na jednu vec. Na svete neexistuje ani jedna firma, ktorá by mala len samých spokojných zákazníkov. Niekedy jednoducho nie je možné  sa  naplno prispôsobiť zákazníkovi. Jeho predstavy nie je vždy možné naplniť na sto percent. Skutočne kvalitná stavebná firma sa však učí aj na vlastných chybách. Tak sa z nej jednoducho stáva stále lepšia a lepšia firma. Ak ste teda niekde počuli, že v minulosti niektorá firma pochybila pri stavbe, nevešajte hlavu. Ak je to skutočne kvalitná firma, tak chyba je už dávno odstránená a už ju pravdepodobne nikdy nezopakuje, pretože sa z nej poučila.

Slovko na záver

Vyberajte stavebnú firmu, ktorá vám postaví váš rodinný dom s rozumom a nie peňaženkou alebo emóciami. Jedine to vám zaručí vašu spokojnosť. Ak si správne vyberiete stavebnú firmu, váš nový rodinný dom sa razom premení na skutočný domov, kde budete šťastní.