Články z blogu

Chceli-by-ste-krásny-drevený-interiér-Tu-sa-dozviete,-ako-na-to…-trendhouse-blog

Chceli by ste krásny drevený interiér? Tu sa dozviete, ako na to…

Chcete ozvláštniť svoje bývanie niečím, čo by mu dodalo luxusný výzor a zároveň by vám to prenieslo do obydlia kus prírody? Tým správnym riešením pre vás by mohlo byť práve drevo v interiéri.

Kedysi sa domy stavali z podstatnej časti z dreva, príchodom tehál a omietky sa od toho čím ďalej tým viac ustupovalo. V zahraničí sa drevené domy v tom najmodernejšom štýle stavajú hitom medzi tou najvyššou smotánkou. Takéto drevostavby sa však stavajú za ceny luxusnej vily.

Ak si aj vy chcete dopriať oživenie vo forme drevených doplnkov v interiéri aj vášho domu alebo bytu, nevešajte hlavu. Cenovo dostupných a stále veľmi dobre vyzerajúcich riešení pre vás je tu viac než dosť. Skúsme sa pozrieť na riešenia, ktoré nikdy nesklamú a priblížia vaše obydlie k dokonalosti, ktorú vám budú len závidieť.

Drevené obloženie stien

Jedným z klasickejších riešení, na ktoré sa ľudia spoliehajú je drevené obloženie stien. Dosky z pravého dreva dodajú vášmu životu úplne inú arómu a doslova oživia akýkoľvek priestor, kam sa ho rozhodnete umiestniť. Dokonale vyleštený vzor pravého dreva je to pravé, ak chcete akémukoľvek interiéru dodať nadnesenosť, kus prírody a život v jednom. Ak je pre vás riešenie vo forme obloženia celej izby príliš drastické, verte, že mimoriadne dobre pôsobí, ak si drevom obložíte jednu stenu a zvyšok bude tradične namaľovaný. Skvelým detailom je napríklad obloženie krbu alebo istého bytového doplnku ako je televízor. Prírodné drevo je v súčasnosti in a určite neurobíte chybu, ak sa ho rozhodnete použiť na obloženie svojich stien alebo detailov vo vašom príbytku.

Nábytok z pravého dreva

Pravé prírodné drevo vždy bolo najlepším a najtrvácnejším materiálom na výrobu nábytku. V súčasnosti sa stal dom alebo byt zariadený nábytkom z pravého nefalšovaného prírodného dreva skôr luxusom ako bežnou praxou. Ak si však doprajete čo i len konferenčný stolík alebo sedačku, kde doslova vynikne pravé prírodné drevo, skvele to oživí akýkoľvek interiér.

Surové drevo v interiéri

Symetrické tvary a dokonalé pravé uhly len s jemne zaoblenými rohmi. To sa vžilo v každom interiéri. V súčasnosti sa však aj do našich domácností dostáva trend neopracovaného surového dreva. Konferenčný stolík s neopracovanými okrajmi v tvaroch aké dala stromu sama príroda alebo stolík pod televízor vyrobený z dvojmetrového kusu stromu. To je to pravé, ak do svojho príbytku chcete dostať prírodu ako takú. Použité drevo je samozrejme povrchovo upravené tak, aby úpravy neboli vidieť, ale na druhej strane vám zabezpečili dlhú životnosť vašich novučičkých doplnkov.

Čo si teda vybrať?

V poslednej dobe sa stáva drevo v interiéri opäť veľkým hitom. Vďaka moderným technológiám spracovania, dokáže šikovný remeselník vytvoriť z kusu dreva skutočné akýkoľvek originálny doplnok do bytu alebo domu, ktorý so správnym umiestnením dodá vášmu príbytku nový život.

Veľmi dobre bude určite vyzerať strop vyložený doskami, ktoré sú podopreté hranolmi z prírodných, nedokonale opracovanými hranami. Navodíte tým štýl starodávnych stropov, ktoré sa práve skladali z takýchto materiálov. Ak si chcete ku príkladu znížiť strop vo svojom dome, ktorý práve rekonštruujete, tak máte na výber medzi sadrokartónom, ktorý vám dá dokonale rovný strop alebo si môžete vybrať práve takýto spôsob zníženia. Dosky z prírodného dreva podopreté s hranolmi úplne zmenia štýl vašej novej izby a dodajú mu skutočné teplo domova.

Drevo aj v panelákovom byte?

Nevlastníte dom, ale byt v paneláku, no chcete ho odlíšiť od bežných bytov? Drevo vám mimoriadne dobre poslúži aj v tomto prípade. Tento materiál je natoľko univerzálny, že ho môžete použiť s dávkou fantázie a kreativity v akomkoľvek priestore. Drevená polička, stolík, botník, či dokonca obloženie stien sú dnes bežnou vecou. Poriadny kus dreva, ktorý prechádza celým bytom v strope a imituje oporný hranol, ako v starých domoch alebo chatách je už niečo iné.

Tu sa fantázii medze nekladú. Ak sa na vymýšľanie niečoho takéhoto celkom necítite v súčasnosti nájdete viacero dizajnérov a bytových architektov, ktorí s drevom pracujú veľmi radi a ochotne vám poradia v tom, čo by vám byt doslova oživilo a dodalo mu úplne nový elán.

Spoľahnite sa na prírodné drevo a určite nebudete sklamaný. Doprajte si ho v dobrej kvalite a ono sa vám odvďačí krásnou vôňou, skvelým dizajnom a kusom prírody priamo v teple vášho domova.