Články z blogu

Relax-V-Horúcom-Penovom-Kúpeli-Či-Rýchla-Osviežujúca-Ranná-Sprcha-trendhouse-blog

Relax v horúcom penovom kúpeli, či rýchla osviežujúca ranná sprcha?

Ak stojíte pred rozhodnutím, či zvoliť sprchu alebo vaňu, mali by ste sa zamyslieť ako ich budete využívať, teda nad účelom kvôli ktorému ich potrebujete. Predsa len, kúpeľňu si nezariaďujete každý rok. Obetujte tomuto rozhodovaniu dostatočné množstvo času aby ste predišli nespokojnosti v budúcnosti, ktorá môže prejsť do nákladnej prerábky celej kúpeľne. Ak viete že si budete chcieť dopriať relax po práci v podobe horúceho penového kúpeľa, určite nebudete ani sekundu uvažovať nad sprchovým kútom. Avšak čo ak sa vám vaňa do kúpeľne nezmestí? Nuž priestor kúpeľne, resp. rozmery vane sú rovnako dôležitým faktorom pri výbere z týchto variant.

Nedostatok m²?

V prípade, že máte k dispozícií menšiu kúpeľňu, máte na výber klasický sprchový kút alebo sprchový kút s prehĺbenou vaničkou. Druhá možnosť poskytuje ideálny kompromis medzi vaňou a kútom a je vhodná aj do stiesnenejších priestorov. Takáto priestrannejšia vanička sa dá veľmi efektívne využiť na kúpanie malých detí, psa, umývanie či pranie. Ďalšou výhodou sprchy je šetrenie vody a času. Predsa len, osviežujúca ranná sprcha zaberie oveľa menej času ako napustenie vane, nie to ešte kúpeľ v nej samotný.

Ako možno ešte ušetriť z priestoru?

Jednoznačne zvoľte kút s posuvnými dverami. Samotný kút je vo väčšine prípadov k dispozícií v štandardných rozmeroch 90 x 90 cm. Variant kútu je vhodný najmä pre ľudí, ktorí vedia že ráno pred prácou stihnú max tak rýchlu sprchu a dlhé kúpele v drahej masážnej vani si užijú len pár krát do roka. V takomto prípade znamená vaňa zbytočne premárnené peniaze a drahocenný kúpeľňový priestor, ktorého je vo väčšine prípadov aj tak veľmi málo.

Niet nad relax vo vani.

Ak ste ale ten typ človeka, ktorý si bez oddychu vo vani nedokáže predstaviť svoj voľný čas po pracovnej dobe, máte na výber z vaní všemožných tvarov, samozrejme, pokiaľ to priestor dovolí. V dnešnej dobe sú na trhu vane nielen rôznych tvarov, ale aj povrchov. Pre maximálne komfortný pohyb vo vani odporúčame vane s plochým dnom. A čo takto masáž počas kúpeľa? Máte na výber z masážnych systémov na báze vody, vzduchu, či ich kombinácie. Kúpiť môžete dokonca vaňu s dvierkami a tým zabezpečiť jednoduchý a hlavne bezpečný prístup do nej, avšak za takýto prídavok si pekne priplatíte.

Na čo nezabúdať…

Vaňa bude s najväčšou pravdepodobnosťou najrozmernejšou položkou každej kúpeľne, preto pri rozvrhovaní netreba zabúdať, čo všetko ešte bude jej súčasťou. Nezabúdajte na práčku, umývadlo či sušičku prádla. V prípade ak máte v pláne mať v kúpeľni aj WC, treba rátať s ukrojením minimálne 1,5 m² priestoru. Nechajte si zopár m² aj na voľný pohyb v kúpeľni.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Na mokrej podlahe kúpeľne, či vo vani samotnej sa dá veľmi ľahko pokĺznuť. Inštalácia protišmykových podložiek je preto určite na mieste, najmä ak budú kúpeľňu využívať malé deti či seniori. Pre druhých spomenutých je určite najlepším riešením nízka sprchovacia vanička implementovaná priamo na podlahu, čím sa vyhnú všetkým nebezpečenstvám a problémom spojeným s nastupovaním.

Pár rád na záver…

Pri výbere kúpeľňovej sanity sa určite poraďte s odborníkmi z kúpeľňových štúdií a projektantom. Navštívte čo najviac internetových stránok predajcov tohto sortimentu a vyberte to najvýhodnejšie a najvhodnejšie pre vás, je z čoho vyberať. Na niektorých stránkach sú dokonca k dispozícií 2D a 3D virtuálne zariaďovania, vďaka ktorým si môžete spraviť na centimetre presnú predstavu o vašej budúcej kúpeľni ešte pred samotnou realizáciou.