Články z blogu

VAROVANIE-pred-mýtom-rýchlo,-lacne-a-kvalitne-postaveného-domu-trendhouse-blog

VAROVANIE pred mýtom rýchlo, lacne a kvalitne postaveného domu

Pozná to asi každý, kto niekedy reálne plánoval stavbu nového rodinného domu alebo ho reálne aj staval. Na začiatku bola predstava, že si postavíte rodinný dom z čo možno najkvalitnejších materiálov a na odvedenej práci si dáte skutočne záležať. Dokonca ani cena pri plánovaní nebola vysoká. Hotový sen. Kvalitne postavený dom za minimum času a ešte aj za nízke náklady na samotnú stavbu. Kde sa však stala chyba?

Postaviť si vlastný rodinný dom nie je jednoduchá záležitosť. Vo všeobecnosti, avšak viac než hocikde inde aj tu platia určité zásady. V podstate môžeme tvrdiť, že kvalitne, lacno a ešte aj rýchlo dostavať svoj dom prakticky nie je možné. Vo všeobecnosti, môžete si vybrať dom, ktorý bude postavený lacno a kvalitne, ale takáto nehnuteľnosť už s určitosťou nebude postavená rýchlo. Na druhej strane, ak sa rozhodnete postaviť rodinný dom s čo možno najvyšším ohľadom na cenu a zároveň rýchlosť výstavby, po kvalitatívnej stránke však takýto dom už nebude vyhovovať. A čo v prípade ak si zvolíte stavbu, ktorá bude kvalitná aj rýchla? Tak v tomto prípade môžete zabudnúť na nízke náklady na jej výstavbu. Ktorý z týchto diametrálne odlišných pohľadov je ale ten najlepší?

Nájsť odpoveď na túto otázku nieje jednoduché. Tým najlepším, čo môžete podľa nás pri stavbe nového rodinného domu urobiť , je zvoliť si ten najrozumnejší kompromis medzi všetkými riešeniami, samozrejme s ohľadom na Vaše schopnosti a prostriedky.

Ak chcete v reálnom svete dom, v ktorom budete nielen spávať a tráviť voľný čas, ale aj skutočný domov, kde sa budete cítiť dobre a budete sa tešiť na príjemné nezabudnuteľné chvíle v kruhu svojich najbližších, tak je toto rozhodovanie o to dôležitejšie. S určitosťou by ste nemali hľadieť len na to, koľko čo stojí, ale do svojho rozhodovania zakomponovať aj možnosti zaobstarania si kvalitných služieb a materiálov, aj keď o niečo drahšie, ako aj prílišného neuponáhľania stavby Vášho domu.

Kvalitné zateplenie, okná, čo dobre izolujú, ale  poskytujú možnosti optimálneho vetrania, stavebné materiály, ktoré sú trvácne a dobre sa s nimi pracuje, strešná krytina, ktorá Vám vydrží celý život a v neposlednom rade navrhnutie celej stavby tak, aby ste v nej mali dostatok priestoru a cítili sa v nej komfortne. Toto všetko by ste mali voliť rozumom, triezvym výhľadom na budúcnosť a nielen s ohľadom na obmedzený rozpočet.

Nový rodinný dom si asi staviate preto, aby ste tam boli šťastní a aby ste tam vychovali svoje deti, ktorým svoj vlastnoručne postavený dom v budúcnosti zanecháte. Nezabúdajte na to, že ak chcete kvalitne postavený dom, tak to bude stáť o niečo viac. Má to však tú výhodu, že v prípade použitia kvalitných materiálov budete mať aj jednoduchšiu prácu a váš dom bude skôr hotový.

Pri plánovaní svojho rozpočtu na nový rodinný dom nezabúdajte ani na určitú rezervu, ktorá vám vykryje nečakané náklady, ktoré sa objavia pri každej jednej stavbe. Možno budete potrebovať o niekoľko tehál viac, plánovaný rozpočet na strechu jednoducho nebude stačiť , lebo ju budete potrebovať spevniť a trocha predĺžiť a tak ďalej. Neočakávané náklady sú súčasťou každej jednej stavby a nevyhne sa im nikto.

Splňte si svoj sen. Doprajte si rodinný dom, ktorý bude vaším vysnívaným domovom, ktorý vám poskytne ochranu za každých okolností. Príjemné teplučko v zime a chládok v lete. Toto vám dokáže poskytnúť jedine správne postavený dom, ktorý bude spĺňať všetky Vaše predstavy bez kompromisov.

Čo je ale to najpodstatnejšie? Investujte rozumne  a hlavne sa poraďte s niekým, kto presne vie, čo robí. Naozajstný odborník Vám nielen dá kvalitnú prácu, no vie vám ušetriť aj zbytočné náklady. Inštalatér s dlhoročnými skúsenosťami presne vie, aké materiály má kde použiť tak, aby ste ani po rokoch s inštaláciou nemali žiadne problémy. Odborník na strechy vám zas poradí, aký typ a tvar strechy zvoliť , ako zaizolovať povalu v klimatických podmienkach, kde dom staviate a tak ďalej, a tak ďalej.

Svoj dom si stavajte tak, aby ste s ním boli spokojní počas celého života a nie tak, aby ste práve v tejto chvíli ušetrili každé možné euro a aby bola Vaša stavba čo najrýchlejšie a najlacnejšie hotová.  Riaďte sa touto radou a budete spokojní.