Články z blogu

Zateplenie….-rozumná-investícia-či-zbytočný-výdavok-trendhouse-blog

Zateplenie…. rozumná investícia či zbytočný výdavok?

Vedeli ste, že zateplením domu môžete ušetriť nemalé peniaze? V niektorých prípadoch sa dá vhodným zateplením ušetriť až 90% nákladov na vykurovanie. Taktiež poskytuje ochranu pred nadmerným prehrievaním v lete. A nie len to. Je preukázané, že zateplenie predĺži životnosť stavby a taktiež zníži prienik hluku do Vašich domácností.

Prečo teda zatepľovať?

Odpoveď je jednoduchá. Zateplenie prináša všetky spomenuté pozitíva. Nikto predsa nechce platiť zbytočne veľa za vykurovanie a preto sa zatepľovanie rodinných ale aj panelových domov stalo samozrejmosťou. Treba si uvedomiť, že fasádou a strechou domov uniká veľké množstvo tepla. Tepla, za ktoré si platíte. Pri rodinných domoch hovoríme o zhruba 30%-nom úniku tepla cez fasádu, kdežto pri panelových domoch je toto % ešte vyššie.

Oplatí sa to?

Určite áno. Ďalším dôvodom, prečo dať zatepleniu zelenú je jeho ochranná funkcia, vďaka ktorej ušetríte za náklady, ktoré by vznikli pri údržbe či oprave konštrukcie. Zateplenie dokáže ochrániť túto konštrukciu budovy a tým pridať na jej životnosti a spoľahlivosti. Netreba zabúdať na hygienickú funkciu zateplenia, teda prevenciu proti plesniam.

Zateplenie ako novodobý trend

Je to tak. Vo všetkých novostavbách je už zateplenie samozrejmosťou. Výnimkou nie sú ani stavby od nás. V každom dome na kľúč je v cene zahrnuté zateplenie a berieme ho do úvahy už pri projektovaní stavby. So zateplením si teda už v budúcnosti nemusíte lámať hlavu.

Veríme, že Vás tieto riadky presvedčili o dôležitosti zateplenia a dúfame, že si vyberiete domček, ktorého bude táto rozumná investícia súčasťou práve od nás.